Klubist

Mittetulundusühing Ambla Spordiklubi on füüsiliste isikute iseseisev ja omaalgatuslik spordialane ühendus, mille tegevuse eesmärgiks on tervete eluviiside propageerimine, klubi liikmetele soodsate tingimuste loomine vaba aja sisukaks veetmiseks ja üldise tervistav-sportliku kasvatuse edendamise kaudu rahva vaimse ja kehalise jõu tõstmine.

Spordiklubi on eesmärgi saavutamisele suunatud tegevusega kasumit mittetaotlev eraõiguslik juriidiline isik. Ta juhindub oma tegevuses Eesti Vabariigi seadustest ja muudest ühingu tegevust reguleerivatest õigusaktidest ning oma  põhikirjast.

Asutatud: mai 1994.a

Liikmed: Ambla vallast ja selle lähipiirkonnast Järvamaal. Koos noorliikmetega liikmete arv 37.

Juhatuse liikmed: Reimo Kaasiku, Kalju Toomas, Peeter Puhke, Jaanus Keerberg ja Meelis Matkamäe.

Juhatuse esimees:

Mai 1994.a – juuli 2003.a Leo Matikainen

Alates juuli 2003.a  Reimo Kaasiku    

Ajalugu

Eeskujuks Ambla Spordiklubi asutamisel oli 1929.a loodud Ambla piirkonna sportlasi ühendav Ambla Spordiring, kus edukalt harrastati kergejõustikku, jalgpalli, võrkpalli, pesapalli, raskejõustikku ja suusatamist.  Jalgpallis jõudis Ambla Spordiringi meeskond 1939.a koguni Eesti Vabariigi A- klassi.

Spordiklubi põhilised harrastused üritused:

Ambla Spordiklubis harrastatakse võrkpalli, korvpalli, suusatamist, kergejõustikku, orienteerumist ja maastikuratta sõitu. Põhialaks on suusatamine, kus treener Reimo Kaasiku juhendamisel harjutab regulaarselt 10-12 noort. Osaletakse kõikidel Hawaii Expressi- Swedbank suusasarja etappidel , Eesti Noorte meistrivõistlustel jm. 2003.a osaleti ka Koolispordi Liidu maailmameistrivõistlustel Austrias, Ramsaus. 2005. aastal osaleti Koolispordiliidu MM-il Rootsis Gälliwares, kus Timo Lomp ja Magnus Künnapas saavutasid teatesprindis 7.koha. 2007.aastal osaleti Koolinoorte MM-il Andorras, kus Magnus Künnapas saavutas 7.koha. 2016 aastal osalesid Ambla Spordiklubi sportlased taas Koolinoorte maailmameistrivõistlustel, Itaalias L´Aquilas, kus Kaidy Kaasiku sõitis end esimeseks. Tiimide arvestuses võitles Aravete Keskkooli neidude võistkond välja 3. koha.

Spordiklubi võrkpalli ja korvpalli meeskonnad on edukalt osalenud Järva maakonna meistrivõistlustest. Võrkpallimeeskond ka väljaspool maakonda võistlustel.

Harrastatakse samuti mitmeid teisi spordialasid, kuid mitte organiseeritud tegevusena klubi tasandil.

Erilise tähelepanu alla on klubi võtnud harrastusspordi propageerimise, korraldades koostöös Ambla vallaga seeriavõistlusi kergejõustikus, maastikuratta sõidus, suusatamises, suusatajate seeriajooksus, rannavolles.

Osavõturohkeks ja meeldivaks tahame muuta Aravete Kolmiküritusest (suusatamine, metsajooks, maastikuratta sõit) ja Rava rahvatriatlonist osavõtu.

Spordibaasid

Ambla Spordiklubil on kasutada treeninguteks ja võistluste korraldamiseks head spordibaasid. Ambla vallal on Arulageda jalgpalliväljak, Ambla Põhikooli staadion, Aravetel 2 rannavolle väljakut, Aravete Keskkooli staadion, spordihoone, kardirada, suusarajad. Kardirada on kasutatav suusatajate poolt rollerirajana. Valgustatud terviserajad 3km, püsiorienteerumisrada algusega kardikeskusest, ning lisaks 18 rajaline discgolfi rada Aravete Keskkooli pargis.

Saavutused

Spordiklubi olulisemad saavutused on seotud noorsuusatajatega. Koolispordi Liidu maalilmameistrivõistlustel Ramsaus tagasid spordiklubi kasvandikud Aravete Keskkoolile ja Eestile 7. koha. Klubi paremad suusatajad Magnus Künnapas ja Timo Lomp on Eestis oma vanusegruppides 6 parema hulgas.

2005. aastal saavutas Magnus Künnapas Eesti Meistrivõistlustel M16 vanuseklassis 7,7 km klassikas III koha.

2007. aastal saavutas Magnus Künnapas Eesti Meistrivõistlustel sprindis M18 vanuseklassis II koha ja Timo Lomp sprindis M 20 vanuseklassis IV koha.

2009. aastal tuli Timo Lomp Eesti Meistriks U23 vanuseklassis edestades Timo Simonlatserit ja Eri Vahtrat. Eesti Meistrivõistlustel MEESTE arvestuses saavutas Timo Lomp Anti Saarepuu ja Peeter Kümmeli järel III koha, edestades Priit Naruskit ja Timo Simonlatserit.

Spordiklubi võrkpalli meeskond on uuel aastatuhandel valitsenud Järvamaa võrkpalli, tulles aastatel 2000,2001, 2002 ja 2003 maakonna meistriks.

Korvpallimeeskond on Järvamaa korvpallimeistrivõistlustel tulnud 2002.a pronksmedalile ja 2003.a hõbemedalile.

Scroll to Top